favourite feed facebook twitter forum youtube zenfolio picasa
Győr-Haladás
Írta: mrenrich    2009. április 01. szerda, 18:00   •  759 találat Megosztás PDF Nyomtatás E-mail
2001. szeptember 15.

A vidéki zöld-fehérek találkozójára mindkét alakulat ellenkező előjelekkel készülhetett. Míg a szombathelyiek az idei év egyik meglepetéscsapataként jól szerepelnek a bajnokságban,  addig az ETO már csak árnyéka a tavalyi csapatnak és a sok döntetlen mellett képtelen legyűrni aktuális ellenfeleit. Mivel pedig a szurkolók hangulata a csapat szereplésének is függvény, érthető, hogy Győrött most inkább a felelősök megtalálása, pontosabban a vélt felelősök (pl. Varga Zoltán) eltávolításának gondolata foglalkoztatja a meccsre járókat. A Hali hívei viszont hálásak a csapatnak az eredményekért és remek hangulatot tudnak teremteni hazai pályán, kérdés azonban, hogy idegenben is képesek-e hasonló teljesítményre.

Az imént említettek fényében azt mondhatjuk, hogy mindkét társaság nagyjából azt nyújtotta, amit várni lehetett tőlük. A vasiak mintegy 400-an érkeztek, ami az utóbbi évek legnagyobb létszáma tőlük a Rába partján. Minden más szokásos volt: sok zászló, régebbi, egyszerű dalok, kellő hangerő, valamint egy-két füst bevetése a találkozó alatt. A Wild West tajgai tüntetésük jeleként csak a második félidőben jöttek be, a bent lévők pedig egy Vargának szóló kiírást raktak ki: " Varga Airlines. Ki fogja megállítani?!" (...)Az ETO góljai azonban megváltoztatták a győriek hozzáállását, és többet lehetett hallni belőlük, de végül a csapat ezúttal sem tudta győztesen elhagyni a pályát. A Haladás 3-3-ra vissza tudta hozni a meccset, ekkortól csak a vendégek hangjától volt hangos a stadion. Második góljuk után betörték a menekülőkaput is, amivel magukra irányították a biztonságiak és a rendőrök figyelmét, akik kikísérték a futópályán ünneplőket, de semmiféle incidens nem történt. Néhányan eljátszották ugyanezt a harmadik góljuk után is. A két fél csak elvétve foglalkozott egymással, igazából mindketten a pályán történtetre figyeltek.